Vitajte

na tejto stránke a nič sa ma nepýtajte o vzniku tejto stránky a o tom, prečo som ju vlastne urobil. Jednoducho to sem teraz tu v úvode napíšem:

"Nemala som ani pojem o tom, čo mi hovoríš a nechcela som to prijať. No poslúchla som Ťa, dala som na Teba a teraz to vidím v čom je to dobré."

OPATROVATEĽKA V RAKÚSKU. Je to jedno z vyjadrení, ktoré si v živote zapamätáte na dlhšiu dobu. Bolo to vyjadrenie mojej známej, jednej z vás. Opatruje v Rakúsku. Pri telefonovaní vie mať voľné ruky alebo sa ráno vidieť s najmilšími pri kávičke. Predstavte si seba v Rakúsku pri sledovaní slovenských televíznych programov, alebo že žehlíte a popritom v kľude bez viazanosti na kábliky od sluchátok alebo držania telefónu pri uchu telefonujete domov s najbližšími. Proste si aj v Rakúsku vytvoriť aspoň kúsok domáceho pohodlného prostredia.

Katka Priehradná ma požiadala o pomoc s vysokými telefonickými nákladmi pri telefonovaní z Rakúska domov. Chcela aj notebook maximálne do 150€. Keď sme sa bavili o komunikácii cez internet, investovala 93+21+6=120€ do všetkého jej vybavenia do Rakúska aj s obalom na jej počítač. Dnes dokáže popri chystaní obeda telefonovať s voľnými rukami alebo žehliť, či dokonca si pozerať aj slovenskú televíziu po večeroch v jej rakúskej obývačke na televízore. Toto jej vyjadrenie však poteší vždy, keď si naň spomeniem. A usmejem sa. 

Je dobrá opatrovateľka a pre vás, opatrovateľky, tu je dnes aj ako pomocníčka, o ktorej sa dozviete viac na tejto stránke: Horúca linka

 

Informácie

z domova o rodine a o priateľoch
ovplyvňujú naše pocity pri práci
hlavne v zahraničí

 

Úsmev

na jej tvári dnes alebo na Vašej
tvári zajtra ma napĺňa radosťou,
uspokojením a úsmevom

Tri dôvody prečo:

Učíme sa neustále:

Učíme sa neustále: Pekné jabĺčko k učeniu pri knižke vždy dobre padlo. Avšak v živote riešime aj veci, ktoré sme sa v škole neučili. Vtedy pomôžu skúsenosti ľudí, od ktorých sa chceme niečo naučiiť. Na takúto pomoc však treba dvoch: učiteľa, čo pomôže a žiaka, čo sa chce naučiť. Som jeden z nich.

Každý z nás počíta:

Každý z nás počíta: Ruské "ščoty" a počty zo školy nás už dnes sprevádzajú takmer celý život. Aj tak občas prekvapia vysoké telefónne a internetové účty z Rakúska, ktoré je dobré dostať pod vlastnú správu a kontrolu. Môj ideál je na Slovensku pevná suma, v Rakúsku pevná suma a neobmedzené volania.

Nie som v ničom iný:

Nie som v ničom iný: Som samouk dlhší čas možno v Rakúsku a prechádzal som si tiež čímsi. Poštovou zásielkou chcem ušetriť nervy a skrátiť tieto cesty. Možno poteší list či balík s takouto okrúhlou pečiatkou v rukách poštára či poštárky, ktorá bude znamenať, že som overil funkčnosť aktivovanej telefónnej alebo internetovej karty.